JUDr. Tomáš Vrána | Informace z Centrálního registru dlužníků

Nezávislé hodnocení firmy JUDr. Tomáš Vrána - Společnost je veřejně hodnocena Centrálním registrem dlužníků (dluhy, platební morálka, penále, spory)

- Zahraniční...Turecku odškodné kyperským...

. rodinám kyperských Řeků, kteří zmizeli za turecké vojenské invaze na Kypr v roce 1974. Odškodnění za morální újmu se rovněž vztahuje na rodiny, které zůstaly v severní části ostrova, kterou obývají převážně etničtí Turci. Ankara

Jak prežít českou spravedlnost

operují je nebezpečí úplatnosti, pokud nebudou dobře zaplaceni. To by ovšem museli mít 300 tisíc měsíčně a ještě bych za všechny ruku do ohně nedal.

Cpjn 206/2010

případě řízení, v němž vystupovalo více účastníků žádajících náhradu nemajetkové újmy za jeho nepřiměřenou délku, je možno podle okolností částku odškodnění náležející každému z nich přiměřeně snížit oproti částce, jež by byla.

Odškodnění za morální újmu zavádějí soudy velmi...

Praha - České soudy zatím neumějí zacházet s novým institutem, který umožňuje odškodnit oběti za morální újmu už přímo během trestního řízení. Přestože disponují takovou možností již přes rok, sáhnou po ní jen zřídkakdy. Pro

Omluvte se, nařídil soud makléřce, která odmítla romskou ...

V případu romské figurantky Lenky Balogové, které v testu ombudsmanky odmítla realitní kancelář pronajmout byt kvůli jejímu romskému původu, padl rozsudek.

Charlie Hebdo: mučedníci padlí v boji za svobodu slova ...

Ve středu 7.1.2015 proběhl asi nejhorší útok na svobodu slova v Evropě. Tři útočníci ozbrojeni samopaly za pokřiku „alah akbar“ provedli cílený ...

Romano Hangos

Krajský soud v Banské Bystrici rozhodl poprvé v historii slovenského soudnictví o odškodnění za morální újmu, kterou utrpěli příbuzní oběti rasově motivovaného trestného činu.

Morální újmu si Šnajdr a spol. přivodili sami! - Josef...

Zatímco s finančním odškodněním za pobyt ve vazbě lze v jejich případě souhlasit (byť o výši 5 000 Kč na den je možné polemizovat), požadavek finančního odškodnění za morální újmu mně s ohledem na to, co jsem napsal výše.

Soud potrestal znásilnění a přiznal odškodné současně |

Pražský městský soud dnes současně udělil tresty dvěma pachatelům zvlášť brutálního znásilnění a rovnou napadené ženě přiznal i odškodnění za morální újmu ve výši jednoho milionu korun.

Žalobní návrhy ve věcech nároků podle zákona č. 82/1998 Sb...

za stávající úpravy nic nebrání tomu, aby se účastníci domáhali různých forem zadostiučinění, náhrada morální újmy v penězích je použitelná ve všech věcech podle zkoumaného zákona a každému srozumitelná.